4 квітня — Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності

Опубліковано: 2025-04-04

Щорічно 4 квітня в усьому світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у протимінній діяльності. Його метою є підвищення обізнаності населення щодо небезпеки наземних мін, інших вибухонебезпечних предметів, а також сприяння в їх знищенні. Російська військова агресія проти нашої держави триває вже понад 11 років, і за цей час Україна стала однією з найбільш забруднених мінами країн світу.

  

Протипіхотна фугасна міна «Пелюстка» («Метелик») та протитранспортна (протитанкова) міна

  

Осколкові гранати

Велика кількість боєприпасів, різних видів і калібрів, які несуть пряму загрозу життю й здоров’ю людей, і досі залишається на деокупованих територіях. Протипіхотні гранати можуть бути заховані серед предметів побуту або встановлені на розтяжках. Найбільша кількість мінних пасток, вибухонебезпечних снарядів і бомб зосереджена в прикордонних лісах і лісосмугах, тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими. Дрони також можуть містити нерозірвані боєприпаси чи вибухові пристрої.

  

Протипіхотна граната, схована й встановлена на розтяжках, та уламки ракети (Київська область)

Протимінна діяльність є основою для безпечного майбутнього України. 9-11 квітня в Женеві відбудеться 28-а Міжнародна зустріч національних директорів із протимінної діяльності та радників ООН (NDM-UN28). Під час заходу експертами буде розглянуто перспективи й виклики щодо проведення протимінної діяльності в Україні, яка спрямована на захист життя та здоров’я громадян шляхом розмінування, знешкодження вибухонебезпечних предметів та інформування населення про існуючу мінну загрозу.

Пресслужба УкрНДІЛГА

Посилання на фото 123456