Борисенко О. І., Мєшкова В. Л. Прогнозування поширення пожеж та осередків шкідливих комах у соснових лісах засобами ГІС: Монографія. Х. : Планета-Прінт, 2021. – 148 с. 

 

 

Наведено результати досліджень щодо виявлення особливостей поширення у соснових лісах пожеж, осередків комах-хвоєгризів і короїдів та розроблення методичних підходів для прогнозування найбільш небезпечних ділянок виникнення осередків.

Виявлено особливості просторово-часової динаміки всихання соснових насаджень із домінуванням верхівкового короїда. Доведено, що найбільше значення для поширення осередків "короїдного" всихання мають склад і вік насаджень. Відносна повнота насаджень є менш важливим чинником ризику, ніж її раптове зменшення. Запропоновані методики прогнозування ризику виникнення пожеж і осередків шкідливих комах включено до інформаційної системи охорони лісів від пожеж і моніторингу шкідників лісу з можливістю оперативного відображення інформації осередків на геопорталі "Ліси України".

Розраховано на фахівців лісового господарства, захисту лісу, науковців, аспірантів і студентів лісогосподарських та біологічних факультетів ВНЗ.

Завантажити повний текст монографії можна тут.