Питання охорони лісів від пожеж є одним із найважливіших з усіх завдань, які вирішуються лісогосподарськими підприємствами Держлісагентства. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.
Він розповів, що на сьогодні в лісовій галузі створена і функціонує відомча пожежна охорона, основою якої є лісові пожежні станції.
«Охорону лісів від пожеж забезпечують 307 державних лісогосподарських та лісомисливських підприємств, у складі яких функціонує понад 1,7 тис. лісництв та 273 лісові пожежні станції. Чисельність відомчої пожежної охорони складає понад 13 тис. осіб. У лісах створено мережу із 502 пожежно-спостережних веж, із яких 337 обладнано сучасними телевізійними системами спостереження», – зазначив Голова Держлісагентства.
Також він поінформував, що державні лісогосподарські підприємства мають 644 пожежні автомобілі, 467 лісопожежних модулів на повноприводному шассі, 1,7 тис. тракторів із ґрунтообробним обладнанням, 1,1 тис. мотопомп, 8,9 тис. ранцевих лісових обприскувачів та інші технічні засоби. Майже 80% пожежної техніки має вік 30–40 років і потребує оновлення.
«З метою оперативного виявлення та моніторингу загорянь у лісових насадженнях широко використовуються безпілотні літальні апарати. На сьогодні таких квадрокоптерів вже придбано на власні кошти 42 одиниці», – написав Андрій Заблоцький.
Окрім того, Голова Держлісагентства повідомив, що у І кварталі 2020 року державними підприємствами, що належать до сфери управління Держлісагентства, влаштовано: 11,8 тис. км нових мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 27,7 тис. км; 2,3 км додатково нових протипожежних розривів, заслонів, бар’єрів; перекрито 10 тис. позапланових лісових доріг. У лісах вздовж доріг загального користування та в місцях відпочинку населення встановлено 8,1 тис. аншлагів, білбордів, панно, плакатів на протипожежну тематику.
«Всі придбання та заходи лісгоспи переважно здійснюють за власні кошти. Так, у 2019 році на всі протипожежні заходи в лісах (мінсмуги, бар’єри, догляд за ними, утримання лісопожежних станцій, наглядачів, гасіння лісових пожеж, придбання протипожежних засобів та ін.) було витрачено 176 млн грн, а з бюджету було виділено 42 млн грн лише для південно-східних областей України», – зазначив він, додавши, що в країнах Європи на протипожежні заходи виділяють значні кошти з державних бюджетів, діє комплексна підтримка лісокористувачів.
«Упевнений, що потрібно розробити й затвердити нову комплексну систему протипожежних заходів у лісах. Таких заходів повинні дотримуватися абсолютні всі лісокористувачі – починаючи від державних підприємств і закінчуючи комунальними та військовими лісгоспами, природно-заповідним фондом і приватними лісокористувачами. Ми вже над цим активно працюємо», – підкреслив Андрій Заблоцький.
Прес-служба Держлісагентства
Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua
Fb-сторінка: https://www.facebook.com/forestUKR
Fb-сторінка Голови Держлісагентства: https://www.facebook.com/andrew.zablotsky.9
Телеграм-канал: https://t.me/uaforest