Україна має понад тисячолітню історію, а її етнічні землі об’єднані навколо духовної столиці – Києва. Щоб підкреслити це, щорічно 15 липня відзначається День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. У цей день українська християнська православна церква також вшановує пам’ять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Русі–України.
Діяльність видатних освітян, науковців, представників національної еліти, а також борців за державність і незалежність України є унікальною спадщиною й вагомим підґрунтям для самоідентифікації нації та визначення концепції правової держави із забезпеченням рівності й захисту прав і свобод громадян.
В Україні українська мова є єдиною державною мовою, та водночас держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Українська мова має прадавнє походження, деякі мовні корені сягають трипільської культури (V–IV тис. до н.е.); сучасна українська мова містить понад 60 % слів із санскриту. Наші пращури, які населяли терени нинішньої України, мали власні говірки, переймали й адаптували мовні позначення від іноземців, збагачували свій словниковий запас. Українська мова має гнучку граматику, особливий кличний відмінок і вважається однією із милозвучних мов у світі. Мова – це споконвічний код, який пов’язує історичне минуле із сьогоденням. За часи російської імперії було видано низку царських наказів, як-то Валуєвський циркуляр, Емський указ та інші про заборону української мови в діловодстві й освітній діяльності, видавництві книжок і перекладів, що практично витіснило її з інформаційного простору й використовувалося для штучного поділу українського суспільства. Тому зусилля сучасної академічної спільноти та державних інституцій спрямовані на розбудову безбар’єрного мовного простору й на захист національної ідентичності як особливої цінності задля свободи і миру в України.
Головними національними пріоритетами держави сьогодні є зміцнення Сил безпеки та оборони для успішного протистояння ворогу, енергетична незалежність, формування ветеранської політики, інвестиції у розвиток людського капіталу, зокрема, в освіту, професійні навички та науку, а також – відбудова зруйнованої інфраструктури.
Пресслужба УкрНДІЛГА