Проведено розширене засідання Вченої ради УкрНДІЛГА

Опубліковано: 2025-05-07

6 травня в режимі онлайн відбулося розширене засідання Вченої ради УкрНДІЛГА щодо підсумків наукової та господарсько-фінансової діяльності за 2024 і завдань на 2025 рік. У заході окрім членів Вченої ради взяли участь адміністрація, науковці та працівники Інституту, а також керівники установ і підприємств дослідної мережі УкрНДІЛГА.

На початку наради присутніх привітав голова Вченої ради, член-кореспондент НАН України директор УкрНДІЛГА Віктор Ткач, який зауважив, що за звітний період співробітниками Інституту та дослідної мережі проведено значну роботу з виконання тематичного плану науково-дослідних робіт, проведення досліджень і надання послуг за договорами, розроблення нормативних документів й іншої наукової продукції та її опублікування.

Порядок денний засідання включав доповіді першого заступника директора Сергія Мусієнка щодо підсумків наукової діяльності та головного економіста Олени Чанглі щодо підсумків господарсько-фінансової діяльності Інституту та науково-дослідної мережі за 2024 рік.

Також було заслухано звіт директора УкрНДІЛГА Ткача В. П. про його діяльність у минулому році.

Перший заступник директора УкрНДІЛГА  Сергій Мусієнко констатував, що протягом минулого року Інститут і його дослідна мережа проводили дослідження за 12 темами згідно темплану. Також було проведено дослідження, спрямовані на вирішення найбільш гострих науково-виробничих проблем лісової галузі, й надано науково-консультаційні послуги за близько 80 договорами і за понад 60 ліцензійними договорами на використання геопорталу «Ліси України». Було підготовлено 14 документів для подальшого розгляду Науково-технічною радою Держлісагентства.

У 2024 році співробітниками Інституту і дослідної мережі опубліковано близько 250 наукових робіт, зокрема 7 монографій, 4 посібники, близько 100 статей, в т.ч. у виданнях, які включені до бази даних Scopus і Web of Science, тези доповідей. Понад 150 разів брали участь у міжнародних і всеукраїнських наукових конференціях й семінарах, зокрема, в Португалії, Німеччині, Канаді, Македонії, Латвії, Швеції, Швейцарії та інших країнах, а також представляли Україну на Всесвітньому конгресі Міжнародної спілки лісових дослідницьких організацій (IUFRO).

Також було відзначено, що Інститут  активно співпрацює із Національною академією наук України. Так, у 2024 і 2025 роках відбулися два засідання Наукової ради з проблем лісознавства і лісівництва, що функціонує при НАН і базовою установою якої є УкрНДІЛГА. На засіданнях розглядалися питання щодо необхідності внесення змін і доповнень до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та щодо визначення шкоди та збитків, заподіяних лісам України внаслідок російської збройної агресії. Рішення Наукової ради було надіслано до Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, Кабінету Міністрів, РНБО, Міносвіти, Міндовкілля, Держлісагентства.

Головний економіст Олена Чанглі в своїй доповіді висвітлила господарську діяльність підприємств дослідної мережі УкрНДІЛГА, яку вони здійснюють паралельно з науковою. Так, заплановані в 2024 році показники цієї діяльності виконано в повному обсязі, а за її результатами отримано понад 130 млн грн чистого доходу від реалізації продукції. До зведеного бюджету сплачено 45 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів. Керівники установ і підприємств мережі УкрНДІЛГА в своїх виступах більш детально висвітлили  підсумки діяльності ввірених їм філіалів і станцій. Було намічено подальші дії та заходи, спрямовані на усунення в поточному році недоліків у їхній діяльності.

Наприкінці засідання директор УкрНДІЛГА закцентував увагу присутніх на проблемах, які потребують першочергового вирішення, зокрема на необхідності збільшення обсягів фінансування; підвищення середньої заробітної плати; оновлення матеріально-технічної бази Інституту й мережі; розширення обсягів досліджень на договірних засадах; придбання сучасного польового та лабораторного обладнання тощо. Також він наголосив на пріоритетності підтримки та розвитку кадрового потенціалу, а також на важливості збереження експериментально-дослідної бази для проведення довгострокових фундаментальних і прикладних досліджень.

Пресслужба УкрНДІЛГА