Вийшла друком монографія «Типи лісових формацій України в системі європейських класифікацій», авторами якої є В. П. Ткач, О. М. Тарнопільська та О. О. Орлов за редакцією члена-кореспондента НАН В. П. Ткача.
У монографії наведено уніфіковані списки типів лісу України, а також їхні діагностичні ознаки. Вона також містить інформацію щодо відповідності типів лісу України за лісівничо-екологічною класифікацією з одиницями класифікації типів лісу, розробленою ФАО для країн Європи «European Forest Types – categories and types for sustainable management reporting and policy, Technical Report No 9/2006», а також з одиницями Оселищної класифікації EUNIS (EUNIS Habitat Classification).
Для відповідних типів лісу України наведено рідкісні оселища, занесені до Додатку І Оселищної Директиви (Habitat Directive) та Резолюції 4 Бернської конвенції (Bern Convention), що потребують охорони, особливо в об’єктах Смарагдової мережі й на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду України.
Узгоджена система синтаксонів української лісівничо-екологічної та європейської класифікацій типів лісу надає необхідну інформацію стосовно лісів до міжнародної звітності, визначає географічні та екологічні межі застосування певних систем ведення господарства, створює об’єктивну основу для міжнародного обміну досвідом і координації наукових досліджень. Наведену систему можна використовувати як під час ведення лісового господарства, так і для вирішення важливих завдань, пов’язаних із охороною природи та раціональним природокористуванням.
Монографія ілюстрована 62 кольоровими світлинами різних типів лісу та оселищ, які дають змогу читачам візуально порівняти відповідні типи лісу за українською та європейською (ЄТЛ) класифікаціями.
Монографія розміщена на сайті УкрНДІЛГА та призначена для фахівців лісового господарства, екологів, біологів, природоохоронців.
Відділ лісівництва та економіки лісового господарства