Лісотехнічна освіта і наука: виклики сьогодення та перспективи розвитку

Опубліковано: 2024-10-28

Міжнародна науково-практична конференція «Лісотехнічна освіта і наука: виклики сьогодення та перспективи розвитку», яка відбулася у Львові, в Національному лісотехнічному університеті України з 23–25 жовтня, об’єднала науковців, науково-педагогічних працівників і фахівців лісового сектору та була присвячена 150-річчю заснування цього закладу. Історія львівського університету як освітнього закладу лісівничого профілю розпочалася 24 жовтня 1874 року, коли перша в західній Україні лісотехнічна школа (Крайова школа) розпочала підготовку фахівців-лісівників, що продовжується й нині. На урочистій частині заходу серед інших учасників конференції із вітальним словом виступив директор УкрНДІЛГА та колишній випускник НЛТУ Віктор Ткач. Він відзначив важливу роль університету, який окрім безпосередньо освітньої діяльності також проводить фундаментальні та прикладні наукові дослідження, що значною мірою впливають на розвиток лісової та суміжних галузей економіки України.

23 жовтня, у перший день конференції, учасниками було представлено понад 40 доповідей за тематичним напрямом «Наукові основи підвищення продуктивності та біологічної стійкості лісових та урбанізованих екосистем», серед яких:

Співробітниками УкрНДІЛГА також було представлено низку доповідей і повідомлень, зокрема:

У ході триденної конференції учасниками було розглянуто шляхи реалізації перспективних практик щодо раціонального лісокористування та збільшення лісистості України, а також можливості відновлення, збереження й охорони лісових екосистем. Загалом дискусії й обговорення відбулися за кількома напрямами:

Враховуючи вплив економічних і екологічних факторів в умовах воєнного стану, учасниками конференції було сформовано науково обґрунтовані прогнози щодо розвитку лісових ресурсів із урахуванням концепції наближеного до природи лісівництва, яка дозволяє зберігати біорізноманіття та забезпечує відновлення лісових земель.

 

Пресслужба УкрНДІЛГА