Писали українську Конституцію цілих шість років – з 1990 по 1996. Основний Закон України було прийнято о 9.18 ранку 28 червня 1996 року. За нього віддали голоси 315 народних депутатів (при 300 необхідних), і голосували вони окремо за кожну статтю. Для цього Рада була змушена безперервно пропрацювати 24 години. Це була перша Конституція незалежної української держави.
З усіх пострадянських республік, Україна прийняла Конституцію останньою. А міжнародне співтовариство визнало її однією з найдемократичніших у світі.
28 червня – дата історичного голосування – державне свято в Україні. Це єдине свято, яке закріплене в самій Конституції. Прийняття конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. За допомогою Конституції кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на неї та Пересопницьке Євангеліє.
Прийняття конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Ця конституція діє і сьогодні. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом – Днем Конституції України.