25 березня 2021 року Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) проведе практичну частину тренінгу «Кращі агролісомеліоративні практики. Шляхи підвищення економічної ефективності полезахисних лісових смуг». Тренінг є частиною Польової школи фермера «Створення, реконструкція та управління полезахисними лісовими смугами».
Практична частина тренінгу пройде 25 березня 2021 р. з 11:00 по 15:00 год. на базі Мостівської сільської ОТГ та ТОВ «Злагода» (Миколаївська область, Вознесенський район), представники яких поділяться досвідом інвентаризації земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами та підвищення економічної ефективності утримання лісосмуг на прикладі вирощування в них горіхоплідних культур.
Теоретична частина цього тренінгу проходила онлайн 14 грудня 2020 р. Під час заходу фахівці ознайомили аудиторію з провідними вітчизняними та іноземними агролісомеліоративними заходами та практиками агролісівництва, а також зі способами отримання додаткового прибутку від лісосмуг, зокрема завдяки вирощуванню лікарських рослин (як основних деревних та чагарникових порід лісосмуг, так і в міжряддях молодих дерев) та грибів (зокрема мікоризних, що сприяють росту та адаптації рослин лісосмуги до екстремальних умов). Запис заходу можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/4dBFZxxG1Fg.
Програма тренінгу:
Виїзд з автовокзалу м. Миколаєва до с. Мостового – 07:00, 25 березня 2021 року.
10.30-11.00 Зустріч та знайомство учасників (с. Мостове. GPS координати: 47°25'03.0"N 30°59'35.0"E ). Кава-перерва.
11:00-12:00 Ознайомлення із системою полезахисних лісових смуг (ПЛС) та досвідом проведення інвентаризації земельної ділянки під ПЛС у Мостівській об’єднаній територіальній громаді.
Доповідач: Надія Бабанська, голова Мостівської сільської ради.
12.00-12.45 Переїзд до ТОВ “Злагода” (с. Суха Балка, Вознесенський район, Миколаївська область. GPS координати: 47°25'47.5"N 31°10'50.7"E).
12.45-13.45 Ефективне використання зони пригнічення, яка утворюється внаслідок впливу ПЛС. Надання консультацій щодо підвищення економічної ефективності полезахисних лісових смуг у громаді, зокрема, за рахунок вирощування горіхоплідних культур у лісосмугах Миколаївської області.
Доповідач: Наталя Висоцька, експертка ФАО, перша заступниця директора з наукових питань Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького (УкрНДІЛГА), кандидатка с.-г. наук.
13:45-14:30 Повернення в с. Мостове.
14:30-15.00 Підведення підсумків. Вручення сертифікатів.
Дата та час проведення практичної частини тренінгу: 25 березня 2021 року, 11:00-15:00
Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/D7GhgorKUWAeciUa6
Тренінг проводиться для осіб, чия діяльність спрямована на відновлення та реконструкцію лісових смуг, захист ґрунтів від ерозії та утворення пилових бур, боротьбу з опустелюванням, агролісомеліоративне районування, оптимізацію системи захисних лісових насаджень в агроландшафтах степової зони України: представників об’єднаних територіальних громад, керівників сільськогосподарських підприємств, агрономів, фермерів, лісівників, виробників енергетичних культур, горіхової асоціації України, асоціації пасічників України, а також викладачів, науковців, посадовців.
Захід проходить у межах Польової школи фермера «Управління та реконструкція полезахисних лісових смуг», що є частиною проєкту «Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах степової та лісостепової зон України», та реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду (ГЕФ).
Наступні тренінги Польової школи фермера:
Додаткова інформація:
Олександр Димов, фахівець ФАО, +38 098 448 34 28, e-mail: Oleksandr.Dymov@fao.org
Юлія Кісільова, асистент проєкту +38 098 273 32 46, e-mail: Yuliia.Kisilova@fao.org
Прес-служба ФАО
Фото: Вікторія Михальчук/ФАО