ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» (ДП «Вінницька ЛНДС)

21036
вул. Максимовича,39
м. Вінниця
8-(0432)-57-81-36

сайт: http://vlnds.org.ua

E-mail: vinforvnatukr [dot] net

Вінницька лісова науково-дослідна станція (Вінницька ЛНДС) організована в 1959 році у м. Вінниця з метою вдосконалення технології створення й вирощування високопродуктивних дубових насаджень і покращання системи лісомеліоративних заходів на Поділлі.
Науковцями розроблено рекомендації щодо закультивування дубових зрубів на базі комплексної механізації, хімізації та технології коридорного способу рубок догляду за молодняками дуба (О.М. Орлов, Г.К. Орлова). Для здійснення цих робіт сконструйовано механізм РКР-1,5 (рубщик коридорів роторний), який серійно випускався Лубенським заводом «Лісмаш» (М.І. Малишкін).
За матеріалами досліджень у межах тематики Вінницької станції розроблено наукові засади елітного насінництва дуба звичайного і лісах правобережжя України (В.І. Білоус). Розроблено (В.І. Білоус) оригінальний метод щеплень дуба «у мішок» для створення архівних і клонових насіннєвих плантацій; створено перший у колишньому СРСР елітний насіннєвий комплекс на площі 100 га.
Опрацьовано технологію залісення кам’янистих схилів придністровського Поділля (О.Ф. Ольхівський, І.П. Теребуха).
Останнім часом дослідження станції зосереджено на удосконаленні систем рубок.
Вирішуються питання селекційної тематики щодо розробки методів і способів збільшення врожайності ПЛНД і насінних плантацій, створення лісонасінних плантацій другого та наступних порядків. Розробляються наукові основи переведення малоцінних і низькопродуктивних насаджень у корінні дубові лісостани, система заходів щодо ведення лісового господарства в лісах, пошкоджених льодоломом.
Досліджується продуктивність дубово-ялинових насаджень різних варіантів змішування та участі ялини у складі. Обґрунтовано оптимальні технології створення таких насаджень в умовах свіжого груду Поділля (О.Г. Василевський).


Відкриття Турбівського лісництва ДП Вінницька лісова науково-дослідна станція УкрНДІЛГА   

     9 березня 2011 року відбулося відкриття контори Турбівського лісництва ДП “Вінницька лісова науково-дослідна станція” (ДП “Вінницька ЛНДС”) УкрНДІЛГА. Будівля лісництва була добудована та реконструйована. Будівельно-ремонтні роботи проводили протягом останніх 4-х років. Роботи виконані власними коштами ДП “Вінницька ЛНДС” та проводилися силами працівників лісництва та дослідної станціїУрочисте відкриття контори Турбівського лісництва ДП “Вінницька ЛНДС” проводили Директор УкрНДІЛГА, д.с.-г.н., проф., чл.-кор. НААНУ Ткач Віктор Петрович, Начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, д.с.-г.н., проф. Бондар Анатолій Омелянович, Директор станції, к.с.-г.н. Василевський Олег Григорович за участю співробітників та працівників лісництва. Будівля станції була освячена Отцем Андрієм, який благословив співробітників та працівників Турбівського лісництва на плідну та багаторічну працю.

There is currently no content classified with this term.