Новини

4 жовтня 2017 року завідувач Краснотростянецького відділення УкрНДІЛГА Ігнатенко В. А. взяв участь у виїзному науково-практичному семінарі з проблеми всихання соснових насаджень унаслідок поширення та масового розмноження верхівкового та шестизубчастого короїдів.

Наприкінці вересня співробітники лабораторії лісівництва УкрНДІЛГА О. М. Тарнопільська, В. А. Солодовник разом із викладачами кафедри лісового та садово-паркового господарства ХНУМГ ім. О. М. Бекетова О. І. Ляліним та М. С.

Втрата сосни як головної породи завдасть Україні значних економічних збитків, які обчислюватимуться десятками мільярдів гривень. 

Останнім часом у багатьох областях України погіршився стан соснових лісів. За даними Державного агентства лісових ресурсів, площа осередків усихання перевищила 142 тис. га, а запас – 7,2 млн м3. Охоплюють вони переважно Полісся, але є також у лісостепу, зокрема у Львівській, Хмельницькій і Черкаській областях.

Саме таке гасло має нова українська літературна премія «Нон-фікшн». Такий «аналог “Пулітцера”» по-українськи Міжнародний благодійний фонд «Смолоскип» та Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» презентували під час 24 Форуму видавців у Львові.

02 жовтня 2017 року в м. Гомель (Білорусь) в Інституті лісу НАН Білорусі розпочала свою роботу 5-та міжнародна конференція-нарада «Збереження лісових генетичних ресурсів», в якій взяли участь науковці з 18 країн світу, як-от Білорусь, Україна, Росія, Молдова, Польща, Німеччина, США, Турція та ін.

Карія пекан, гікорі пекан або карія ілінойська (Carya illinoinensis, Carya pecan) належить до родини Горіхові (Juglandaceae), в природі росте в листяних лісах східної та центральної рівнинної частини Північної Америки та з давніх-давен використовується як горіхоплідна рослина.

«Нам потрібно об’єднати наш потенціал і вийти на абсолютно чіткі і правильні рішення щодо захисту лісів України і захисту лісів Карпат», – наголосив Президент Петро Порошенко під час наради з питань удосконалення державної політики у сфері лісового та мисливського господарства під час робочої поїздки до Івано-Франківської області.