Володимир Бондар на Львівщині розповів депутатам про стан лісового господарства в Україні

13 лютого у Національному лісотехнічному університеті (м. Львів) відбулося виїзне засідання парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, на якому розглянули питання реформування лісового господарства України.

У засіданні взяли участь народні депутати України, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар, заступник Міністра екології та природних ресурсів Василь Полуйко, голови облдержадміністрацій, представники місцевих органів влади, науковці та інші.

Володимир Бондар розповів, що в Україні ліси ростуть у трьох природних зонах в межах рівнинної частини (Полісся, Лісостеп, Степ), у Карпатах та гірських районах Криму, які мають відмінності щодо лісорослинних умов. Якщо в Карпатському регіоні лісорослинні умови дозволяють вирощувати високопродуктивні насадження (наприклад, у ялини в середньому приріст за рік становить 5–6 кубометрів на 1 гектар), то в степових умовах ми маємо не тільки низьку лісистість території, а й більш сповільнений приріст – за рік у сосни не більше 3–3,5 кубометрів.

«Якщо порівняти із загальною площею земель, відсоток укритих лісами територій є невеликим – 15,9. Він варіюється від 3,7 % у Запорізькій до 51,4 % у Закарпатській областях. Тому екологічна цінність лісів та їхнє значення для економіки різних регіонів є різними. Крім того, необхідно враховувати той факт, що, незважаючи на невеликий процент лісистості, Україна посідає 9-те місце в Європі за площею лісів та 6-те місце за запасами деревини», – поінформував заступник Голови Держлісагентства.

Він наголосив, що лісове господарство є багатофункціональним. «Ми не тільки вирощуємо садивний матеріал, створюємо нові насадження, доглядаємо за ними, забезпечуємо їхнє комплексне використання та сталий розвиток. Природоохоронна складова в наших лісах є визначальною – на сьогодні в половині українських лісів є суттєві природоохоронні обмеження та не проводяться рубки головного користування, а відсоток заповідних лісів Держлісагентства становить 16,5 %. Крім того, не варто забувати соціальну складову – підприємства лісового господарства є основними роботодавцями та платниками податків в сільських територіях. Зокрема, за останні роки в середньому ліси дають до 16–18 млн кубометрів деревини. Ягоди, гриби, лікарські рослини є основним елементом зеленого туризму», – сказав Володимир Бондар.

Заступник Голови відомства також звернув увагу на те, що в Україні історично склалася ситуація із наданням державних лісів у постійне користування різним міністерствам та відомствам. «На сьогодні Держлісагентство опікується 73 % лісів, інші знаходяться у підпорядкуванні інших міністерств і відомств та місцевих органів влади. Така ситуація ускладнює здійснення єдиної державної лісової політики», – зазначив він.

Прес-служба Держлісагентства