ВІДБУЛОСЯ ВИЇЗНЕ РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ ВЧЕНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОГО НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ІНСТИТУТУ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА ТА АГРОЛІСОМЕЛІОРАЦІЇ ім. Г. М. ВИСОЦЬКОГО (УКРНДІЛГА)

26–27 березня 2019 р. на базі Державного підприємства «Новгород-Сіверська лісова науково-дослідна станція» відбулося виїзне розширене засідання Вченої ради УкрНДІЛГА щодо підсумків діяльності Інституту та підприємств мережі у 2018 році та завдань на 2019 рік. У роботі Вченої ради взяли участь керівники підприємств мережі УкрНДІЛГА, адміністрація та науковці інституту. Захід висвітлювався Чернігівським обласним телебаченням.

На початку засідання директором УкрНДІЛГА чл.-кор. НААН, доктором с.-г. наук, професором Ткачем В.П. була зроблена доповідь, присвячена 150-річчю з дня народження видатних вчених А.А. Крюденера та Є.В. Алексєєва.

Доповідь директора УкрНДІЛГА Ткача В.П. щодо 150-річчя з дня народження А.А. Крюденера та Є.В. Алексєєва

На засіданні Вченої ради було розглянуто звіт директора УкрНДІЛГА Ткача В.П. щодо підсумків наукової та господарсько-фінансової діяльності УкрНДІЛГА за 2018 рік та основних завдань на 2019 рік, а також підсумки діяльності філіалів та підприємств дослідної мережі (відповідно доповіді директорів філіалів і науково-дослідних станцій).

Доповідь директора ДП «Луганська АЛНДС» Юрченка В.А. щодо підсумків наукової та господарсько-фінансової діяльності ДП «Луганська АЛНДС» за 2018 рік

В обговоренні доповідей взяли активну участь завідувач лабораторії захисту лісу Мєшкова В.Л., провідний науковий співробітник лабораторії підвищення стійкості лісів Усцький І.М., головний інженер УкрНДІЛГА Манойло В.О. За підсумками роботи розширене засідання Вченої ради констатувало, що за звітний рік співробітниками Інституту та підприємств дослідної мережі проведено значну роботу щодо виконання тематичного плану науково-дослідних робіт Держлісагентства на 2015–2019 рр., проведення наукових досліджень та надання послуг за договорами, розроблення нормативних документів та іншої наукової продукції.

Підприємствами науково-дослідної мережі УкрНДІЛГА у 2018 році загалом виконано комплекс запланованих лісогосподарських, лісокультурних, лісозахисних, лісоохоронних та протипожежних заходів, проведено значний обсяг лісогосподарських заходів на науково-дослідних об’єктах. Усі підприємства відзначаються позитивною динамікою розвитку. Були відзначені також недоліки окремих підприємств щодо наукової та господарсько-фінансової діяльності, які мають бути усунені протягом поточного року.

За підсумками наукової та господарсько-фінансової діяльності у 2018 році згідно з наказом директора УкрНДІЛГА подяками були нагороджені директор ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» Жежкун А.М., директор ДП «Вінницька ЛНДС» Василевський О.Г. та т.в.о. директора ДП «Маріупольська ЛНДС» Короткова Т.М.

Нагородження т.в.о. директора ДП «Маріупольська ЛНДС» Короткової Т.М.

Директор УкрНДІЛГА Ткач В.П. та директор ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» Жежкун А.М. також урочисто відкрили музей науково-дослідної станції.

Директор ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» Жежкун А.М. коментує експонати музею

Директор ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» Жежкун А.М. також продемонстрував дендропарк, закладений на території станції. У дендропарку налічується більше 100 видів декоративних деревних і чагарникових порід.

Екскурсія директора ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» Жежкуна А.М. по закладеному дендропарку підприємства

Хвойні біогрупи на території дендропарку

Наступного дня відбулася презентація науково-дослідних і виробничих об’єктів Слобідського дослідного лісництва ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС», які демонструють результати впровадження сучасних методів створення і формування стійких і продуктивних лісових насаджень в умовах Східного Полісся. Демонстрацію об’єктів провели директор ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» Жежкун А.М., в.о. завідувача наукового відділу ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» Порохняч І.В., лісничий Слобідського лісництва ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» Серб В.І. Було оглянуто досліди з формування соснових деревостанів прохідними рубками догляду різної інтенсивності, а також зі створення лісових культур сосни звичайної за різними схемами змішування, зокрема на ділянках після суцільної санітарної рубки сосняку, ураженого кореневою губкою.

Дослід з формування соснових деревостанів прохідними рубками догляду різної інтенсивності (Слобідське дослідне лісництво, кв. 24, вид. 38)

Дискусія під час обговорення результатів досліду

Підбиваючи підсумки, члени Вченої ради УкрНДІЛГА відзначили високий рівень підготовки засідання та науково-дослідних і виробничих об’єктів, а також високопрофесійний супровід заходу. У результаті проведення засідання було прийнято відповідне рішення.

О.В. Кобець,

вчений секретар УкрНДІЛГА