Уряд схвалив законопроект про зміни до Лісового кодексу України

18 травня 2017 року на засіданні Уряду схвалено проект Закону України «Про внесення зміни до статті 38 Лісового кодексу України» щодо повноважень Кабінету Міністрів України про затвердження Санітарних правил у лісах.

Ухвалення законопроекту Верховною Радою України дозволить чітко розподілити повноваження органів виконавчої влади щодо прийняття відповідних нормативно-правових актів, спрямованих на здійснення заходів для поліпшення санітарного стану лісів, забезпечення сприятливих умов для підвищення стійкості, продуктивності деревостанів, збереження їхнього біорізноманіття, оздоровлення, посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших корисних функцій.

Зазначимо, що минулого року було прийнято нові Санітарні правила в лісах України, розроблені робочою групою при Держлісагентстві.

У нових Санітарних правилах удосконалено механізм призначення та здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах, передбачено обмеження, а на окремих ділянках лісу природно-заповідного фонду і навколо місць гніздування рідкісних хижих птахів – повну заборону проведення санітарних рубок, запроваджено жорсткіші критерії щодо принципів лісогосподарювання, які сприятимуть збереженню біологічного та ландшафтного різноманіття.

Вимоги нових Санітарних правил дають можливість максимально зменшити площі суцільного вирубування дерев, яке застосовується лише за умови безповоротного пошкодження лісів стихійними факторами непереборної сили (пожежі, вітровали, буреломи, масове всихання тощо) з обов’язковим відновленням нових стійких і високопродуктивних лісів на цих вирубках. Передбачені цими Правилами нормативні приписи зобов’язують інформувати громадськість про стан лісових насаджень та забезпечують прозорість прийняття рішень щодо підстав планування й правомірності призначення у них відповідних санітарно-оздоровчих заходів.

Прес-служба Держлісагентства