Урочиста нарада Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького (УкрНДІЛГА)

30 листопада 2017 року в м. Олешки, Херсонська обл., з нагоди 90-річчя від дня створення Державного підприємства «Степовий ім. В. М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА», 125-річчя ДП «Маріупольська ЛНДС» та 95-річчя ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» відбулась урочиста нарада УкрНДІЛГА, в якій взяли участь співробітники УкрНДІЛГА та його науково-дослідно мережі, а також представники органів державної влади та місцевого самоврядування. Захід висвітлювало Херсонське обласне телебачення.

З вітальним словом виступив директор УкрНДІЛГА член-кор. НААН, д-р с.-г. наук, професор В. П. Ткач. У своєму виступі він підкреслив унікальність мережі УкрНДІЛГА, яка, маючи понад 600 стаціонарних об’єктів в усіх природних зонах нашої держави, на єдиній методичній основі виконує широкомасштабні дослідження щодо біосферної та екологічної ролі лісів, розроблення науково обґрунтованих лісівничих заходів та відіграє велику роль у розвитку української лісівничої науки.

Присутніх привітали заступник міського голови м. Олешки з питань діяльності виконавчих органів О. М. Петриченко, секретар міської ради Д. І. Чурсін, голова Олешківської районної ради П. Б. Потоцький, голова Херсонської обласної профспілки працівників лісового господарства М. М. Глод, заступник начальника Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства В. Д. Михайленко, директор Поліського філіалу УкрНДІЛГА В. В. Шевчук. 

Під час урочистого зібрання співробітників ДП «Степовий ім. В. М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА», ДП «Маріупольська ЛНДС» та ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» за сумлінну працю й успіхи було відзначено почесними грамотами Державного агентства лісових ресурсів України, ЦК Профспілки працівників лісового господарства України, грамотами та подяками УкрНДІЛГА та ДП «Степовий ім. В. М. Виноградова філіал УкрНДІЛГА».

Приємним подарунком колективам ювілярів стали привітання та виступ ансамблю бандуристів херсонського музичного училища «Вільні крила», учасниці якого під акомпанемент своїх музичних інструментів неперевершено виконали відомі українські естрадні й народні пісні.

Після вітальної частини було заслухано та обговорено доповіді т. в. о. директора ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА» О. І. Глода на тему «Шлях довжиною 90 років», т. в. о. директора ДП «Маріупольська ЛНДС» Т. М. Короткової на тему «До 125-річчя від дня заснування Велико-Анадольської дільниці Докучаєвської експедиції: основні наукові здобутки, сучасний стан лісоаграрного комплексу та перспективні напрями наукової діяльності» та директора ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» А. М. Жежкуна на тему «95 років науково-виробничої діяльності ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС»: історія та сьогодення».

Учасники наради відвідали дослідне лісництво ДП «Степовий філіал УкрНДІЛГА», де відбулася презентація науково-дослідних та виробничих об’єктів, які демонструють результати впровадження у лісове господарство сучасних методів створення й формування стійких лісових насаджень у критичних умовах Степу. Учасники наради оглянули географічні та виробничі культури сосни звичайної та кримської, досліди з проведення рубок догляду різної інтенсивності та вивчення їхнього впливу на стан і продуктивність соснових насаджень, природне поновлення сосни звичайної на ділянці після пожежі 2007 року, ремізи та природоохоронний комплекс «Росинка». 

Директор УкрНДІЛГА член-кор. НААН, докт. с.-г. наук, професор В. П. Ткач  від імені всіх учасників відзначив високий рівень підготовки наради та, зокрема, науково-дослідних та виробничих об’єктів, а також високопрофесійний супровід заходу. В результаті проведення наради було прийнято відповідну резолюцію.

Прес-служба УкрНДІЛГА