Українсько-турецький семінар із застосування біологічних методів боротьби зі шкідниками та хворобами лісу

З 8 по 11 липня в Харкові проходить семінар-тренінг, організований задля обміну досвідом між фахівцями й науковцями лісового господарства України та Турецької Республіки в напрямку впровадження біологічних засобів захисту лісу. Сьогодні, 8 липня, в УкрНДІЛГА пройшла теоретична частина, де було заслухано доповіді учасників. Під час практичної частини буде проведено випуск ентомофагів у природне середовище державних лісогосподарських підприємств Харківського та Сумського обласних управлінь лісового та мисливського господарств. У семінарі беруть участь науковці та представники лісового господарства з Турецької Республіки, ДАЛРУ, УкрНДІЛГА, Харківського ОУЛМГ та лісозахисних і лісогосподарських підприємств України.

Останнім часом внаслідок змін клімату в різних регіонах Європи та України поширилися процеси всихання соснових лісів під впливом комплексу стовбурових шкідників. За даними Державного агентства лісових ресурсів України, у 2019 році загальна площа всихання сосни становить понад 222 тис. га. Площа пошкодження соснових лісових насаджень від стовбурових шкідників стрімко зростає. Усихання соснових лісів набуло масштабів екологічної катастрофи.

Починаючи з 2018 року, в Україні, у Харківській області, був запроваджений спільний проект Держлісагентства України та Генерального директорату лісового господарства Туреччини для боротьби з короїдами біологічним методом. У рамках цього проекту Державне спеціалізоване лісозахисне підприємство «Харківлісозахист» отримало лабораторне обладнання для вирощування мурахожуків – жуків-хижаків для біологічної боротьби з короїдами. Мурахожук або «короїдний вовк» – це місцевий вид, розповсюджений в Україні та багатьох країнах Європи, личинки якого живляться короїдами різних видів. Тому у 2018 році лабораторією ДСЛП «Харківлісозахист» уперше в Україні розпочато дослідження щодо адаптації до місцевих умов технології вирощування та масового випуску мурахожука на початку розвитку осередків короїдів. Результати досліджень будуть використані в процесі проведення заходів з поліпшення санітарного стану соснових лісів України.

Прес-служба УкрНДІЛГА