Семінар-нарада «Застосування геопорталу «Ліси України» для моніторингу рубок та захисту лісу від пожеж»

17 травня 2017 року в Київському обласному та по м. Києву управлінні лісового та мисливського господарства відбувся семінар-нарада «Застосування геопорталу «Ліси України» для моніторингу рубок та захисту лісу від пожеж», в якому взяли участь науковці лабораторії нових інформаційних технологій УкрНДІЛГА, головні лісничі та інженери всіх підпорядкованих підприємств, співробітники ВО «УКРДЕРЖЛІСПРОЕКТ».

Геопортал «Ліси України» створено як засіб доступу й оперування геопросторовою інформацією про ведення лісового господарства разом із даними Агентства земельних ресурсів та даними дистанційного зондування Землі. Основним джерелом інформації є дані лісовпорядкування, як таксаційні, так і картографічні (зведені на єдину карту України).

Основними користувачами, які впливають на внесення та зміну даних, є ВО «Укрдержліспроект» і підприємства лісового господарства.

Геопортал «Ліси України» готовий до розгортання на території всієї України. Для роботи потрібно залучити наявні дані лісовпорядкування та забезпечити процес їхнього поновлення. Проект було протестовано на базі ДП «Тетерівський лісгосп» та ДП «Клавдієвський лісгосп». Головні лісничі Іван Черевко (ДП «Тетерівське ЛГ») та Олександр Хромуляк (ДП «Клавдіївське ЛГ») розповіли про тісну співпрацю розробників продукту зі спеціалістами підприємств.

Також із доповідями виступили співробітники УкрНДІЛГА: с. н. с. Богомолов В. В. – на тему «Геопортал. Призначення, основні функції, напрямки використання» та н. с. Борисенко О. І.  – на тему «Сучасні технічні засоби для відводу лісосік».

Лабораторія нових інформаційних технологій УкрНДІЛГА