Проблеми запровадження національної інвентаризації лісів України обговорили німецькі та українські експерти

26–28 лютого 2018 року за ініціативи Держлісагентства України та Німецько-українського агрополітичного діалогу (АПД), в Києві та Ірпені відбулися обговорення проблем запровадження національної інвентаризації лісів (НІЛ) України. В обговореннях взяли участь німецькі та українські спеціалісти: Хейно Поллей (Heino Polley), заступник директора та керівник НІЛ Федеративної республіки Німеччини з Тюнен-Інституту лісових екосистем, Фолькер Зассе (Volker Sasse), керівник АПД, Симан Юрк (Syman Jurk), експерт АПД, Віталій Сторожук з виробничого об’єднання «Укрдержліспроект», Ігор Букша, завідувач лабораторії моніторингу і сертифікації лісів УкрНДІЛГА та Тетяна Пивовар, старший науковий співробітник лабораторії моніторингу і сертифікації лісів УкрНДІЛГА.

Німецькі та українські спеціалісти обговорили план дій з підготовки до впровадження НІЛ України, який затверджений наказом Державного агентства лісових ресурсів України 20.02.2018 р. за №86. Процес запровадження НІЛ в Україні є новим і безпрецедентним заходом, спрямованим на удосконалення інформаційного забезпечення  лісової галузі, тому важливо на цьому шляху врахувати досвід країн, в яких проводиться НІЛ.

Пан Хейно Поллей поділився досвідом організації та проведення НІЛ у Федеративній республіці Німеччини, яка проводиться на періодичній основі з 1987 року. Німецькі експерти надали свої зауваження та пропозиції до інструкції з проведення НІЛ України, яку розробили спеціалісти лабораторії моніторингу і сертифікації лісів Українського НДІ лісового господарства і агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького та спеціалісти ВО «Укрдержліспроект».

Було погоджено, що за підтримки Німецько-українського агрополітичного діалогу будуть опубліковані у вигляді брошури результати пілотних експериментів з проведення НІЛ в двох областях України (Сумській та Івано-Франківській), які виконувалися ВО «Укрдержліспроект». Також за підтримки АПД буде створено веб сайт для національної інвентаризації лісів України та проведено у травні поточного року семінар, на якому передбачається обговорити між зацікавленими сторонами концепцію запровадження НІЛ в Україні.

Лабораторія моніторингу і сертифікації лісів УкрНДІЛГА