Премія «Нон-фікшн»: Невигадане відкриває реальний світ

Саме таке гасло має нова українська літературна премія «Нон-фікшн». Такий «аналог “Пулітцера”» по-українськи Міжнародний благодійний фонд «Смолоскип» та Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» презентували під час 24 Форуму видавців у Львові.

Переможці премії «За найкращу книгу вітчизняного автора, яка висвітлює, інтерпретує і аналізує факти і явища суспільного життя, історії, природи або мистецтва» визначатимуться журі Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» та критиками. Відбір погоджуватиметься з благодійним фондом «Смолоскип». В. Тихий, один зі спонсорів та ініціатор заснування цієї премії, зазначає: «До участі в конкурсі приймають книжки, автор яких – громадянин України; книжка не є перевиданням, вийшла друком протягом року конкурсу накладом не менш як 500 примірників. Також умова участі – передача (або підтверджені наміри передачі) видавництвом та/або автором не менш як 50% накладу для продажу у книгарнях – щоб книжку мали змогу придбати і прочитати різні люди, а не лише знайомі та однодумці автора. Щодо самого тексту, то він має бути достатньою мірою підкріплений документами, ґрунтуватися на визнаних наукових фактах, свідченнях тощо. Оригінальні наукові роботи до участі в конкурсі не приймають».

Премію поки що засновано на 4 роки. Лауреат отримає 40 тис. грн, а фіналіст – 25 тис. грн від Міжнародного благодійного фонду «Смолоскип». 

За матеріалами сайту: https://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/volodimir-tihij-realnist-cikavisha-za-vigadki-treb/

Прес-служба УкрНДІЛГА