Підготовка до пожежонебезпечного періоду в ДП «Новгород-Сіверська лісова науково-дослідна станція»

Загальновідомо, що пожежі завдають великих збитків лісовому господарству. У вогні згоряє або пошкоджується багато цінної деревини, знищується лісова флора та фауна, ослаблюються деревостани, виникають сприятливі умови для поширення шкідників та хвороб, втрачається дорогоцінний робочий час та ресурси.

За останні роки основною причиною пожеж у лісі є навмисне випалювання сухої трав’янистої рослинності на сільгоспугіддях, пасовищах, уздовж доріг та на інших нелісових землях. Із настанням теплого періоду та активізації господарських робіт на полях така небезпека різко зростає. Окрім того, збільшується кількість відпочивальників у лісі й на природі. Залишені вогнища, непогашені сірники та недопалки є частою причиною пожежі.

До початку пожежонебезпечного періоду в Слобідському дослідному лісництві ДП «Новгород-Сіверська лісова науково-дослідна станція» проводяться заходи щодо попередження виникнення пожеж у лісовому фонді підприємства: розроблено та погоджено типовий мобілізаційно-оперативний план ліквідації лісових пожеж, у конторі лісництва організовано цілодобове чергування, підготовлено пожежний автомобіль на базі УАЗ з мотопомпою та об’ємом води 700 л.

Майстри лісу постійно патрулюють усі майстерські дільниці, звертаючи особливу увагу на місця, де сільськогосподарські землі межують з лісовими масивами. Працівники державної лісової охорони ведуть роз’яснювальну роботу серед місцевого населення щодо шкоди, якої може завдати необережне поводження з вогнем, та планують проведення рейдів у лісах задля виявлення порушень пожежної безпеки.

Крім того, заплановано перекрити другорядні дороги для обмеження відвідування лісу за допомогою шлагбаумів (10 шт.)та встановити аншлаги з протипожежною агітацією (8 шт.).

У Слобідському лісництві створено пункт зосередження пожежного інвентарю, укомплектований згідно з «Правилами пожежної безпеки в лісах України», а також резерв ПММ в об’ємі: бензину – 70 л, дизельного палива – 120 л, дизельного мастила – 10 л.

Для попередження виникнення лісових пожеж планується створення захисних мінералізованих смуг ( загальною довжиною 25 м), на яких рослинний покрив і лісова підстилка знімаються до ґрунту, а також протягом пожежонебезпечного періоду – догляд за такими мінсмугами довжиною 50 км.

Лісогосподарський відділ ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС»