Останні новини та результати роботи Поліського філіалу УкрНДІЛГА

05 квітня 2016 року група науковців на чолі з директором Поліського філіалу УкрНДІЛГА на запрошення керівництва ДП "Білоцерківське ЛГ" відвідала підприємство. Разом із керівництвом підприємства визначили ділянки лісу, де відбувається всихання сосни з метою проведення семінару, за участю громадськості і засобів масової інформації, для обговорення проблем та причин патологічних процесів, які викликають всихання соснових насаджень. Метою цього заходу є інформування громадськості та зацікавлених спеціалістів для знаходження шляхів подолання даної проблеми.

05 квітня 2016 року група науковців Поліського філіалу УкрНДІЛГА відвідала лісові насадження ДП "Малинське ЛГ" для проведення НДР по вивченню всихання культур сосни молодшого віку. Зокрема було зроблено 6 ґрунтових розрізів, з яких були відібрані зразки ґрунту для аналізу на вміст шкідливих речовин.

07 квітня 2016 року група науковців Поліського філіалу УкрНДІЛГА обстежила лісові насадження Баранівського лісництва ДП "Дзержинський лісгосп АПК" з метою виявлення причин всихання соснових насаджень. Також була проведена зустріч з представниками засобів масової інформації для ознайомлення громадськості з даною проблемою.

12-13 квітня 2016 року науковці Поліського філіалу УкрНДІЛГА у кількості 5 чоловік обстежили лісові насадження ДП "Сарненське ЛГ" у 7 лісництвах з метою виявлення причин всихання соснових насаджень.

Державні лісові підприємства Житомирського ОУЛМГ проходять сертифікацію лісових господарств згідно принципів та критеріїв FSC, які визначають практику правильного управління лісовими насадженнями. Поліський філіал УкрНДІЛГА був визначений важливою третьою особою. З рядом держлісгоспів укладено договори щодо окреслення локалітетів рідкісних видів флори і фауни. Вже за перший день роботи в цьому напрямку у ДП "Коростенське ЛМГ" група науковців Поліського філіалу УкрНДІЛГА (О. Тарасевич, О. Орлов, І. Гулик) змогла знайти та встановити ряд об`єктів флори і фауни, занесених до "Червоної книги" та регіонально рідкісних рослин. Локалітети видів рослин, занесених до "Червоної книги" (2009), знайдених 20.05.2016 р. у Коростенському ДЛМГ:

1. Плаун колючий - Бехівське л-во, кв. 106, у сосняку, куртини від 2 до 5 м2; кв. 107, у сосняку, куртини від 4 до 60 м2;

2. Любка дволиста - Бехівське л-во, кв. 102, у дубово-сосновому лісі поодиноко; кв. 112, у старому дубовому лісі поодиноко;

3. Коручка морозниковидна - Бехівське л-во, кв. 106, у сосняку поодиноко;

Також було виявлено на межі лісових насаджень Бехівського л-ва:

4. Журавель сірий;

5. Чайка (чібіс).

Перші знахідки свідчать, що перспективи даного напрямку наукових досліджень надзвичайно великі. Наше Полісся ще подарує нам багато таємниць.

Відео новини: http://fakty.ictv.ua/ua/index/view-media/id/126021

http://lis.volyn.ua/?p=12206#more-12206

https://youtu.be/-reFOAmNzw0

https://youtu.be/jJbITo26wsQ

Поліський філіал УкрНДІЛГА