Науково-практичний семінар «Теоретичні та технологічні засади створення та експлуатації постійної лісонасінної бази сосни звичайної»

Нещодавно на базі ДП «Київська ЛНДС» відбувся виїзний науково-практичний семінар науково-педагогічних працівників і студентів ОС «Магістр» (спеціалізації «Поновлення та розведення лісу» і «Лісова меліорація») на тему: «Теоретичні та технологічні засади створення та експлуатації постійної лісонасінної бази сосни звичайної». Ним керував завідувач кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБІП В. М. Маурер.

У ході пленарного засідання учасників семінару ознайомлено з історією створення державного підприємства «Київська лісова науково-дослідна станція», його сучасним станом, лісогосподарською й науково-дослідною діяльністю, обговорено проблемні питання лісової галузі. 

Заступник директора ДП «Київська ЛНДС» з наукової роботи М. П. Савущик ознайомив присутніх з основними аспектами вирощування соснових насаджень Полісся в сучасних кліматичних умовах, акцентувавши увагу на своєчасному й якісному проведенні рубок догляду в соснових насадженнях, особливо у віці освітлення та прочищення.

Кандидат с.-г. наук Г. А. Шлончак розповів про досвід створення й розвитку об’єктів постійної лісонасіннєвої бази сосни звичайної на генетико-селекційній основі, генетичний потенціал сосни в умовах Полісся України та перспективи його використання в лісогосподарському виробництві.

Після пленарного засідання учасники семінару відвідали теплицю, в якій вирощують прищеплений садивний матеріал сосни звичайної із ЗКС для створення нових та доповнення вже існуючих лісонасіннєвих плантацій на лісогосподарських підприємствах Поліської й Лісостепової зон.

З особливою цікавістю учасники семінару ознайомились із селекційним комплексом станції, на якому представлені клонові насіннєві, родинні, архівно-маточні плантації та випробні культури сосни звичайної. Про роль і функції кожного з цих об’єктів Г. А. Шлончак детально розповів усім присутнім, паралельно відповідаючи на запитання присутніх.

На згадку про відвідини підприємства представники педагогічного колективу ННІ лісового і садово-паркового господарства разом зі студентами висадили біля адміністративної будівлі станції форзицію, вирощену в ботанічному саду НУБІП.

Прес-служба ДП «Київська ЛНДС»