Над чим працює ДП «Вінницька ЛНДС» влітку?

ДП «Вінницька ЛНДС» продовжує активно працювати в літній період, головною метою є отримання наукових знань як за допомогою проведення практичних досліджень, так і за допомогою розгляду вже відомих теоретичних положень.

26–28 червня на розширеному засіданні виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України директор станції Василевський О. Г. доповів про дослідний об’єкт, який являє собою високопродуктивні культури за участю модрини, дуба, ясена віком понад 100 років, та проаналізував представлену інформацію для присутніх. Науковці ДП «Вінницька ЛНДС» разом із колегами-лісівниками обговорили питання щодо лісовідновлення та лісорозведення, сучасних методів формування високопродуктивних лісів майбутнього, ведення мисливського господарства.

Крім теоретичних, ведуться ще й практичні дослідження, що дадуть змогу контролювати та оцінювати можливості природного насіннєвого відновлення дубових деревостанів регіону. Для вирішення цього завдання співробітники станції обстежили ДП «Славутське ЛГ», ДП «Шепетівське ЛГ» Хмельницького ОУЛМГ та ДП «Бершадське ЛГ» і ДП «Чечельницьке ЛГ» Вінницького ОУЛМГ. Крім того, проведено також оцінювання репродуктивних процесів на родинних та клонових плантаціях дуба. Результатом роботи науковців стало виявлення достатньо високого рівня плодоношення дерев, що дасть можливість у майбутньому впровадити різні систем рубок головного користування.

ДП «Вінницька ЛНДС»