Національний круглий стіл «Пожежі у природних та культурних ландшафтах України: розбудова національної політики управління природними пожежами»

26 жовтня 2017 року в Києві на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України за ініціативи Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж за підтримки Центру глобального моніторингу пожеж (GFMC) та Ради Європи було проведено Національний круглий стіл, присвячений проблемам боротьби з природними пожежами.

В обговоренні взяли участь представники Державного агентства лісових ресурсів України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної служби статистики України, Міністерства внутрішніх справ України, Українського НДІ цивільного захисту, УкрНДІЛГА ім. Г. М. Висоцького та низки інших установ і організацій, а також іноземні фахівці з Німеччини, Македонії, Молдови та Республіки Білорусь.

Робочі групи обговорили широке коло питань, основними з яких були: запобігання виникненню пожеж; виявлення, моніторинг та оперативне реагування на природні пожежі; міжвідомча взаємодія під час гасіння великих природних пожеж, а також оцінювання наслідків після природних пожеж.

Під час обговорення було надано низку пропозицій та рекомендацій щодо розроблення Національної політики управління природними пожежами в Україні.

Лабораторія екології лісу УкрНДІЛГА