Можливості та перспективи геопорталу «Ліси України»

29.03.2018 р. під час колегії Державного агентства лісових ресурсів України с.н.с. лабораторії НІТ УкрНДІЛГА Богомолов В. В. представив інформацію щодо перспектив розвитку та впровадження геопорталу «Ліси України» у лісогосподарське виробництво. Після закінчення пробної експлуатації на підприємствах Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства це було перше оголошення про розробку лабораторії НІТ на всіх рівнях підвідомчих структур Держлісагентства.

Під час доповіді автор зазначив, що гепортал надає багаторівневий підхід до інформації про ведення лісового господарства. Ним можуть користуватись лісогосподарські підприємства, обласні управління лісового господарства, Державне агентство лісових ресурсів, ВО Укрдержліспроект, громадськість та контролюючі органи.

Лісогосподарські підприємства мають веб-доступ до інформації безперервного лісовпорядкування, а також можуть проводити обробку даних зйомки. Після введення даних лісорубного квитка у публічному доступі з’являється зображення контуру поточної рубки на карті. Представники громадськості та контролюючих органів завжди можуть перевірити рубки, що проводяться за певними координатами.

Через підключення до геопорталу космічних знімків у різні проміжки часу завжди можна перевірити законність проведених рубок, а також виявити незаконні суцільні рубки. Крім того, завдяки геопорталу, а також використанню смартфонів та квадрокоптерів, можна проводити моніторинг стану лісів.

У кінці засідання колегії ще раз наголошено на важливості використання програмного забезпечення у лісовому господарстві України, адже світова лісівнича наука розвивається в напрямку геоінформаційних та веб-технологій. Для того, щоб відповідати міжнародним стандартам, наша країна має підтримувати такі розробки, як система обліку деревини та геопортал «Ліси України».

Лабораторія НІТ УкрНДІЛГА