Міжнародний тренінг з боротьби з опустелюванням (Туреччина, Конья–Мерсін)

З 10 по 18 липня 2018 р. пройшов міжнародний тренінг «Боротьба з опустелюванням», організований Міністерством лісового та водного господарства Туреччини в рамках проекту з реабілітації землі й боротьби з опустелюванням та регіонального співробітництва в лісовому господарстві, що підтримується Агентством міжнародного співробітництва та координації Туреччини (TIKA).

Туреччина щорічно проводить навчання для фахівців Балкан, Кавказу, Середньої Азії, Африки та сусідніх країн у сфері боротьби з опустелюванням та ерозією ґрунтів.

Участь у тренінгу від України взяли перший заступник директора УкрНДІЛГА Висоцька Н. Ю. та заступник начальника Кіровоградського ОУЛМГ Середюк О. О. Доповідь Висоцької Н. Ю. була присвячена унікальному прикладу боротьби з опустелюванням в Україні, історія якого почалася понад 120 років тому, – Олешківським піскам.

У рамках тренінгу було охоплено такі питання, як: причини опустелювання, деградація земель, виробництво насіння та саджанців для боротьби з опустелюванням, відтворення лісів, контроль за ерозією та підходом до спільного використання ресурсів з метою підвищення рівня регіональної співпраці, що дозволяє кожній країні поділитися технічним досвідом.

Відповідно до програми організаторами було презентовано державний розсадник лісових деревних та лікарських видів у м. Конья, науково-дослідний центр з боротьби з опустелюванням та ерозією м. Карапінар, приклади найкращих аграрних практик (UNSPED Company) та інші об’єкти боротьби з опустелюванням та контролю за ерозією.

Результатом поїздки стала домовленість щодо творчої співпраці між науковими установами Туреччини та України, а також щодо підтримки фахівців, діяльність яких відповідає галузі досліджень, проведення навчання, підготовки та реалізації програм у галузі лісового господарства, боротьби з опустелюванням та контролю за ерозією ґрунтів

Лабораторія лісових культур та агролісомеліорації УкрНДІЛГА