Міжнародна наукова конференція «Агробіорізноманіття для поліпшення харчування, здоров’я та якості життя людини та бджіл»

11–13 вересня у Словацькому університеті сільського господарства у Нітрі (Slovak University of Agriculture in Nitra) відбулася Міжнародна наукова конференція «Агробіорізноманіття для поліпшення харчування, здоров’я та якості життя людини та бджіл» (Agrobiodiversity for improve the nutrition, health and quality of human and bees life), яка була організована факультетом агробіології та харчових ресурсів, Інститутом  Біорізноманіття та Біобезпеки Словацького Аграрного Університету у Нітрі та відділом акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду НАНУ ім. М. М. Гришка.

Метою конференції було об’єднання дослідників із різних галузей, пов’язаних з органічним сільським господарством та агробіорізноманіттям, а також обмін інформацією між науковцями, студентами та фермерами.


Будівля університету, де проходила конференція

Гаслом конференції стало висловлювання Дж. Б. Шоу: «Тепер, коли ми навчились літати в повітрі як птахи, плавати під водою як риби, нам не вистачає лише одного – навчитись жити на Землі як люди».

Із вітальним словом від організаторів конференції виступили директор Інституту Збереження Біорізноманіття та Біобезпеки Словацького Аграрного Університету Ян Бриндза, проф. Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка С. В. Клименко та заступник директора Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка проф. Д. Б. Рахметов.


Вітальний виступ Яна Бриндзи

На конференції були присутні більше ніж 100 науковців агарних, ботанічних, медичних, фармацевтичних, технологічних установ із країн східної Європи, фахівців із питань акліматизації, селекції, фізіології рослин, біохімії, вирощування та переробки рослинної продукції. Було заслухано 37 доповідей і представлено 32 постера. Від УкрНДІЛГА у заході взяли участь завідувач лабораторії селекції С. А. Лось (постер «Методичні підходи до визначення пилкової продуктивності сортів фундука») та с. н. с. МарЛНДС Н. Г. Соломаха (доповідь «Необхідні умови можливості створення плантацій їстівних сосен в Україні» у співавторстві з О. П. Похильченко, НБС ім. М. М. Гришка та ін.).


Екскурсія до лабораторії


Постерна доповідь С. А. Лось

Науковцями національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка було організовано дегустацію плодів різних сортів кизилу, джемів, пастили та іншої продукції, виготовленої з плодів нетрадиційних плодових рослин.

Учасники конференції ознайомилися з колекціями Ботанічного саду аграрного університету та арборетумом у Млинянах. Арборетум було засновано наприкінці ХІХ століття аматором природи доктором Штефаном Амброзі-Мігаззі (Dr. Štefan Ambrózy-Migazzi). Нині там представлено одну з найбільших колекцій деревних рослин у центральній Європі.


Учасники конференції на екскурсії в арборетумі у Млинянах


Арборетум. Криптомерія японська

Хочеться подякувати організаторам і учасникам конференції за добре сплановану роботу, цікаві доповіді, постери та екскурсії, нові враження та дружнє спілкування.

Зав. лабораторії селекції С. А. Лось