Круглий стіл з проблем боротьби з верхівковим короїдом за участю ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС»

24 квітня 2018 року в Чернігівській обласній раді відбувся розширений круглий стіл з обговорення проблеми поширення верхівкового короїда в соснових насадженнях на території Чернігівської області, зокрема в регіональному ландшафтному парку «Ялівщина» м. Чернігова. На зустрічі був присутній заступник голови обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин, очільники профільних структурних підрозділів виконавчої та публічної влади Чернігівської області, громадських організацій та представники місцевої наукової спільноти.

Основну увагу було зосереджено на визначенні методів боротьби, захисту та попередження поширення верхівкового короїда в соснових деревостанах. ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» на заході представляв в. о. завідувача лабораторії наукового відділу Порохняч І. В. Під час доповіді він представив слухачам інформацію про особливості біології шкідника, ефективні лісогосподарські та лісозахисні заходи зі зниження його чисельності і загрози подальшого поширення, а також наголосив на деяких законодавчих перепонах на шляху боротьби з короїдом.

Було вирішено створити робочу групу, яка має розробити дієвий план заходів щодо термінового вирішення проблеми всихання соснових деревостанів на території РЛП «Ялівщина».

Науковий відділ ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС»