ДП «Новгород-Сіверська ЛНДС» проводить активну просвітницьку робота з молоддю

На початку 2019 року в читальній залі Центральної районної бібліотеки м. Новгород-Сіверський відбулися XV районні краєзнавчі читання «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм» за участі представників районної влади, відділу освіти та культури, краєзнавчого музею-заповідника. Наукову спільноту на заході представляв канд. с.-г. наук, с. н. с. А. М. Жежкун, директор ДП «Новгород-Сіверська лісова науково-дослідна станція» УкрНДІЛГА.

До заходу долучилися учні та вчителі з 13 закладів освіти Новгород-Сіверського району з дослідницькими і творчими роботами природничого, історичного та літературного напрямків. Серед екологічних досліджень особливу увагу науковців привернула робота «Динаміка популяції лілії лісової у Деснянському біосферному резерваті».

Юні краєзнавці отримали гідну оцінку робіт, пропозиції та поради щодо подальшого ведення дослідницької роботи. Наразі вони набувають необхідних початкових знань та навичок для наукових досліджень у різних галузях, які мають згодом перерости у ґрунтовну науково-дослідницьку діяльність.

У рамках круглого столу «Питання-відповідь щодо відтворення лісів та ведення лісового господарства державними лісогосподарськими підприємствами Держлісагентства України в Чернігівській області», організованого керівництвом Чернігівського ОУЛМГ, А. М. Жежкун поспілкувався зі студентами двох найбільших вузів області – Чернігівських Національних технологічного та педагогічного університетів. Під час своєї доповіді директор ознайомив майбутніх лісівників та екологів з інформацією про тісну співпрацю науковців з лісогосподарськими підприємствами регіону щодо вирішення гострих проблем галузі. На сьогодні особлива увага приділяється дослідженням поширення процесів усихання в соснових лісах та заходів з підвищення стану та біологічної стійкості лісів в умовах сучасних кліматичних змін.

До міжнародного дня лісів та в рамках щорічної громадської акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках» у Слобідському дослідному лісництві ДП «Новгород-Сіверська лісова науково-дослідна станція» відбулася тематична зустріч та екскурсія по еколого-просвітницькому центрі для учнів Лосківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Новгород-Сіверського району Чернігівської області.

Під час заходу дітей ознайомили з історією створення лісництва, його структурним підпорядкуванням, основними напрямками діяльності, розказали про важливість лісовідновлення та надали можливість взяти участь у створенні лісів.

Екскурсія в еколого-просвітницькому центрі мала на меті навчити молодь шанобливого ставлення до природи, збереження лісових насаджень, дотримування правил поведінки в лісі, обережного поводження з вогнем, недопущення викидання сміття у лісі та відповідальності за лісові порушення. Також учням розказали про природу рідною краю: які є основні лісотвірні породи, види тварин, птахів та грибів у лісі.

Такі зустрічі з молоддю навчають дітей поважати природу, що їх оточує, і показують усю важливість професії лісівника.

ДП «Новгород-Сіверська лісова науково-дослідна станція»