Діяльність ДП «Маріупольська ЛНДС» на початку 2018 року

Колектив ДП «Маріупольська ЛНДС» розпочав рік з вирішення нагальних проблем щодо збереження лісових насаджень та підтримання життєздатності підприємства.

У складних метеорологічних умовах зимового періоду (шквальний вітер, льодяний дощ, крижана кірка та аномальні снігові опади) працівниками виконано цикл робіт щодо забезпечення стабільного функціонування підприємства: проведено аварійний ремонт водогону, звільнено лінії електропостачання від дерев, що впали, та зламаних гілок, розчищено територію і шляхи сполучення від снігових заметів.

На експериментальному розсаднику наукової частини виконуються роботи щодо догляду за саджанцями декоративних хвойних порід у складних зимових умовах (звільнення від снігу та фіксація крон дерев і чагарників для збереження їхньої декоративності).

З метою підготовки до весняно-польових робіт виконуються поточні ремонти сільськогосподарської та лісогосподарської техніки, обладнання та інвентарю.

Лісовою охороною та працівниками лісогосподарського підрозділу забезпечується належна охорона лісового фонду підприємства від самовільних порубів та браконьєрів.

За завданням Держлісагентства України науковими та науково-технічними співробітниками підприємства спільно з працівниками лісогосподарського підрозділу проведено обстеження хвойних насаджень на території природно-заповідного фонду. Проаналізовано їхній сучасний стан, виявлено наявність патологічних процесів усихання в ялинових насадженнях (кв. 95, в. 4). Усихання зумовлено комплексними причинами, а саме: систематичною повторюваністю посушливих періодів під час вегетації на фоні підвищення температури повітря проти нормативних показників, зниженням рівня ґрунтових вод, пошкодженням стовбурів дикими тваринами, ураженням насадження хворобами та шкідниками, недостатньою екологічною пластичністю виду. Темп усихання – різкий та поступовий, ступінь усихання – сильний, тип усихання – куртинний.

Продовжується виконання поточних науково-дослідних робіт за бюджетними темами (тема №1 та №11).

Прес-служба ДП «Маріупольська ЛНДС»