175-річчя Великоанадольського лісового коледжу

28 вересня 2018 року пройшло святкування 175 річниці з дня заснування Великоанадольського лісу та лісового коледжу (ВАЛК). Серед присутніх були працівники Донецького ОУЛМГ, директори лісогосподарських підприємств Донеччини, випускники коледжу різних років, представники лісівничих та інших навчальних закладів України, юні лісівники зі шкільного лісництва, представники обласної профспілки, компаній та підприємств, з якими співпрацює коледж, ЗМІ та місцевого музею лісу, мешканці смт Графське тощо. Коледж є одним із найстаріших навчальних закладів України, в якому підготовлено багато поколінь висококваліфікованих фахівців лісової галузі, велика кількість з яких успішно працює на виробництві, в освітніх і наукових установах.

Під час святкування відбулися урочисті заходи, зокрема відкриття меморіальної дошки засновнику Великоанадольського лісу, лісництва та лісової школи, полковнику корпусу лісничих В. Є. фон Граффу. Почесне право відкрити меморіальну дошку було надано директору Великоанадольського лісового коледжу Наталії Пятигорець та заслуженому лісівнику України, відміннику лісового господарства, випускнику ВАЛК Миколі Латі. 

На відкритті дошки виступив також вчений секретар УкрНДІЛГА, випускник коледжу 2003 року Кобець Олексій.

Також відбулося відкриття Екологічної стежки. Почесне право відкрити її було надано начальнику Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства, випускнику ВАЛК Віктору Стороженку та директору ДП «Великоанадольське ЛГ» Дмитру Титаренку.

Випускниками та викладачами коледжу було закладено алею Пам’яті Лісоводів на території освітнього закладу.

Після урочистих заходів у районному центрі культури та дозвілля м. Волноваха відбувся святковий концерт, під час якого колективу коледжу були вручені відзнаки, почесні грамоти та подарунки.

Незважаючи на складні та неспокійні часи, викладачі та співробітники навчального закладу продовжують важливу справу щодо підготовки кадрів для лісової галузі. Колектив УкрНДІЛГА бажає працівникам та студентам коледжу миру і щастя, творчих здобутків і успіхів у всіх починаннях, невичерпних сил і процвітання у справі підготовки висококваліфікованих фахівців лісового господарства й виховання гідних громадян і патріотів незалежної України!

О. В. Кобець,

вчений секретар УкрНДІЛГА